CKMET

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła Technix

Pompy ciepła typu powietrze/woda pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej. Redukcja tych kosztów może sięgać aż 75%. Zależy to od kilku czynników, takich jak lokalizacja, wielkość domu, rodzaj ogrzewania oraz od ewentualnego korzystania z funkcji chłodzenia. Inwestycja w pompę ciepła jest relatywnie niska, gdyż pompy ciepła typu powietrze/woda, w przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła, nie wymagają jakichkolwiek prac ziemnych. Pompy ciepła TECHNIX charakteryzują się wysoką wydajnością pracy, co sprawia, że okres zwrotu inwestycji w urządzenie, jest niezwykle krótki. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen eko groszku, oleju opałowego, czy gazu, mało prawdopodobnym jest, aby ktokolwiek żałował instalacji powietrznej pompy ciepła TECHNIX. W rzeczywistości, już od pierwszego miesiąca będziesz mógł cieszyć się oszczędnościami. Firma CKMET sprzedaje i montuje pompy ciepła marki TECHNIX (podzespoły PANASONICa) gwarantując najwyższej klasy urządzenia, których jakość potwierdza 5-letnia gwarancja.

Pompa ciepła Technix 16kW CKMET
Pompa ciepła Technix 9,5kW CKMET 03

Pompy ciepła – sposób działania

Powietrze zewnętrzne można wykorzystać do ogrzewania, a także do chłodzenia budynku. Nawet przy ujemnych temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można odebrać dzięki pompie ciepła TECHNIX typu powietrze/woda, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim. Pompy ciepła powietrze/woda jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -25oC. Powietrzne pompy ciepła stanowią znakomitą alternatywę dla pomp gruntowych, gdy działka jest mała i nie ma żadnej możliwości wykonania wymiennika gruntowego lub w przypadku, gdy chcemy zmniejszyć koszty ogrzewania domu, zasilanego innymi, konwencjonalnymi źródłami ciepła, takimi jak kotły olejowe, bądź zasilane propan-butanem.

WYCENA i DOBÓR URZĄDZENIA GRATIS! NIE CZEKAJ – DZWOŃ!.

Zasada działania pompy ciepła

Zasada działania powietrznych pomp ciepła jest bardzo prosta. Obrazuje ją zamieszczona tu grafika. Pompa ciepła składa się z jednostki zewnętrznej oraz jednostki wewnętrznej podłączonej do instalacji domowej. 

Jednostka zewnętrzna (1) jest połączona z jednostką wewnętrzną (2) przewodami z czynnikiem chłodniczym (np. R410A). Ciepło odbierane w parowniku (4) podnosi temperaturę czynnika chłodniczego, który poprzez zawór 4-drogowy kierowany jest do sprężarki (3). Czynnik chłodniczy o podwyższonej temperaturze i ciśnieniu oddaje ciepło w skraplaczu (7) i poprzez elektroniczny zawór rozprężny (5) powraca do parownika (4). Woda grzewcza odbiera ciepło ze skraplacza (7) i w razie potrzeby jest dogrzewana w montowanym opcjonalnie przepływowym podgrzewaczu elektrycznym (9). Pompa obiegowa (8) kieruje wodę grzewczą poprzez zawór 3-drogowy rozdzielający (10) do instalacji grzewczej budynku (c.o.) lub na wężownicę podgrzewacza wody użytkowej (c.w.u.).

Pompy ciepła - schemat

Sprawdź ceny naszych sztandarowych modeli:

TECHNIX TX 9500 przeznaczony do ogrzewania budynków do 160 metrów kwadratowych. Dowiedz się więcej o tym modelu:

TECHNIX TX 16000 przeznaczony do ogrzewania budynków do 300 metrów kwadratowych. Dowiedz się więcej o tym modelu:

Nie masz dostępu do sieci gazowej? Nie interesuje cię kocioł na eko groszek lub pellet? Chcesz mieć nowoczesne i wygodne źródło ciepła?Temat cię zainteresował? Zadzwoń do nas porozmawiamy o twoich oczekiwaniach oraz odpowiemy na nurtujące cię pytania.

MONTAŻ POMP CIEPŁA W CAŁEJ POLSCE!

WSZYSTKIE NASZE URZĄDZENIA OBJĘTE SĄ 5-LETNIĄ GWARANCJĄ!