CKMET

Kocioł na pellet

TORET MINI PELL

Kompaktowy kocioł pelletowy Toret Mini Pell oparty na wymienniku rurowym, spełniający wymagania 5 klasy i ecodesign. Wyposażony w wysokiej jakości palnik pelletowy, posiadający automatyczną zapalarkę, rotacyjne oczyszczanie komory oraz wbudowaną dmuchawę. Proces spalania kontrolowany jest przez nowoczesnej generacji sterownik, który reguluje pracę palnika – następuje automatyczne rozpalanie oraz wygaszanie. Kocioł doskonale pracuje nawet w niskim zakresie mocy grzewczej, jest bardzo energooszczędny. Charakteryzuje się cichą pracą, dużą niezawodnością i płynną regulacją intensywności spalania. Poza tym jest ekonomiczny – świetny stosunek ilości zużytego paliwa do ilości wytworzonego ciepła i przyjazny dla środowiska. Opalane naturalnym paliwem, który w czasie spalania nie wytwarza szkodliwych dla człowieka i środowiska związków chemicznych. Dzięki zainstalowanemu systemowi samoczyszczenia, usuwanie popiołu odbywa się raz na jakiś czas.

Kompaktowe rozmiary kotła

Kotły Toret mini Pell dostępne są o mocach: 10kW, 15kW, 20kW, 25kW, 30kW. Dzięki nowoczesnej technologii urządzenie zapewnia komfort użytkowania, oszczędność pieniędzy i czasu oraz bezpieczeństwo podczas użytkowania. Jest to doskonała alternatywa dla paliw takich jak węgiel, olej czy gaz.

Każdy kocioł Toret Mini Pell działa w oparciu o regulatory firmy PLUM. Zarządzają one procesem wytwarzania ciepła, jak i rozprowadzaniem go po systemie grzewczym. Dzięki swojej prostej i intuicyjnej obsłudze gwarantują komfort użytkowania. Nasze regulatory zapewniają użytkownikowi:  zarządzanie ogrzewaniem budynku i ograniczają zużycie paliwa nawet o kilkadziesiąt procent,  które idzie zauważyć dzięki wymiernych oszczędnościach finansowych. Umożliwiają optymalnie spalanie opału zapewniają użytkownikowi komfort cieplny na najwyższym poziomie. Odpowiadają na oczekiwania użytkownika w zakresie zarządzania pracą urządzenia grzewczego  w sposób prosty i bezproblemowy (możliwość zmiany parametrów pracy palnika przez internet) zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo, dzięki zastosowaniu systemów alarmowych.

  Korpus kotła wykonany jest z blach stalowych, łączonych ze sobą za pomocą spawania. Płaskie ściany kanałów wodnych wzmocnione są zespórkami.

  Korpus kotła jest na zewnątrz izolowany termicznie. Izolacja wykonana jest z wełny mineralnej, pokrytej płaszczem z blachy stalowej. Czopuch stanowiący kanał zbiorczy spalin przyspawany jest z tyłu kotła. Do kotła montowany jest sterownik oraz podajnik paliwa z zasobnikiem.

  Masz pytania? Dzwoń! 728 477 185, 693 799 304

  Zadzwoń i zamów: 728 477 185, 693 799 304

  Dostępne moce z sugerowaną powierzchnią grzewczą oraz cenami brutto:

  • 10 kW – do 110 m kw. – 13.160 zł
  • 15 kW – do 150 m kw. – 13.890 zł
  • 20 kW – do 180 m kw. – 14.510 zł
  • 25 kW – do 280 m kw. – 15.000 zł
  • 30 kW – do 350 m kw. – 15.490 zł
  Zadzwoń i zamów: 728 477 185, 693 799 304

  Dostępne moce  :

  • 10 kW – do 110 m kw. – 13.000 zł
  • 15 kW – do 150 m kw. – 13.300 zł
  • 20 kW – do 200 m kw. – 14.000 zł
  • 25 kW – do 280 m kw. – 14.600 zł
  • 30 kW – do 350 m kw. – 15.500 zł

  Wszystkie kwoty podajemy brutto w PLN. 

  Kocioł jest zgony z normą PN EN 303-5:2012 oraz Dyrektywą Ekoprojektu ECODESIGN 2020

  Koniec z czyszczeniem palnika!

  Standardowe palniki dostępne na rynku należy czyścić nawet 2 razy w tygodniu. My w naszym palniku zastosowaliśmy innowacyjny mechanizm czyszczenia – obrotową komorę paleniskową oraz nadmuchową, dzięki czemu palnika nie musisz czyścić w ogóle. Zasada działania jest bardzo prosta, a jak wiadomo proste rozwiązania są zawsze najlepsze. Prace badawcze nad tym rozwiązaniem rozpoczęliśmy już w 2010 roku. W wyniku przeprowadzonych badań samodzielnie opracowaliśmy, zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy palnik. Od wprowadzenia palnika na rynek polski w 2013 dokonaliśmy jeszcze kilku ulepszeń, które sprawiły ,że palnik jest jeszcze bardziej przyjazny dla użytkowników.

  Zastosowanie rotacyjnej komory spalania to wygoda i komfort dla Ciebie, wynikający z oszczędności czasu, którego nie musisz poświęcać na czyszczenie palnika oraz możliwość spalania pelletu gorszej jakości oraz agro-pelletów. Komora paleniskowa obracając się oczyszcza się z popiołów i żużli, dzięki temu palnik cały czas pracuje efektywnie, bez spadków mocy i nigdy nie dochodzi do jego zapychania się.

  Oferujemy Tobie urządzenia najnowszej generacji – w pełni zautomatyzowane palniki umożliwiające spalanie paliwa stałego typu pellet oraz agro-pellet. Gwarantujemy najwyższą jakości wykonania i dbałość o szczegóły.

  Akcesoria:

  Sterownik ECO MAX 860 w standardowym wyposażeniu.

  Sterownik ECO TOUCH 860 za dopłatą.

  Palnik KIPI

  Pomagamy wypełnić i rozliczyć wniosek z programu "CZYSTE POWIETRZE"

  Program CZYSTE POWIETRZE. Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i remont instalacji.

  Skorzystaj z programu czyste powietrze:

  • dotacja do 18.000 zł
  • wnioski on-line
  • krótszy czas oceny wniosków – do 30 dni
  • przedsięwzięcia do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku
  • integracja z „mój prąd”
  • uproszczony wniosek o dotację (oświadczenia)
  • gminy w programie
  • bonusy za niskoemisyjność i odnawialność
  • pożyczki i kredyty (włączenie do programu banków)
  Wejdź na stronę z programem: