Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Posiadamy kotły na ekogroszek o najlepszych parametrach. Na szczególną uwagę zasługuje ich sprawność cieplna, moc, stopień automatyzacji oraz niewielkie wydzielanie CO2 do atmosfery. Piece pochodzą z naszej produkcji. Możemy więc zagwarantować trwałość i wydajność kotłów na ekogroszek. Oprócz tego zapewniamy fachowy serwis. Doskonale znamy nasze piece, dlatego w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z eksploatacją, możemy szybko zareagować. Na wszystkie produkty udzielamy aż 5-letniej gwarancji (2-letniej na osprzęt – pochodzący od zewnętrznych producentów).
Wybierz model dla siebie:
Sztandarowy produkt i dostępna moc od 9 do 48 kW. Palnik boczny.
Kompaktowy kocioł na pellet, który zmieści się wszędzie. Moc od 10 do 30 kW.
Kocioł na pellet o mocy 12 i 18 KW. Powierznia grzewcza od 100 do 220 m2.
Zarówno w Polsce, jak i w Europie kotły na pellet z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Biorąc pod uwagę liczne zalety pelletu trudno się temu dziwić. Jest to paliwo bardzo atrakcyjne cenowo, a przy tym także łatwe w magazynowaniu, transporcie i użytkowaniu. Zanim przejdziemy jednak do omówienia szczegółowych informacji na jego temat, zacznijmy od krótkiego wprowadzenia.
Pellet składa się z niewielkich granulek powstających z drzewnych odpadów. Wyrób tego granulatu odbywa się poprzez sprasowywanie go pod ciśnieniem. Jego cechą charakterystyczną jest wydzielanie silnie wyczuwalnego, świeżego zapachu drewna. Paliwo można uzyskać na bazie roślin dowolnego typu, z czego w dużej mierze wynika jego niska cena w porównaniu z dostępnymi na rynku alternatywnymi rozwiązaniami.
Z uwagi na ten fakt oraz wcześniej wymienione pozostałe atuty kotły pelletowe stanowią poważną konkurencję dla pieców zasilanych węglem kamiennym, gazem czy też olejami opałowymi. Obecnie wykorzystuje się je do ogrzewania nie tylko domów jednorodzinnych, ale również wielkopowierzchniowych obiektów usługowych czy handlowych, a także szerokorozumianych budynków użyteczności publicznej.
Firma CKMET jako posiadający wieloletnie doświadczenie producent kotłów na pellet oddaje do Państwa dyspozycji ich szeroką i mocno zróżnicowaną gamę. Poszczególne urządzenia z naszej oferty mogą różnić się od siebie mocą oraz szczegółowymi parametrami, jednak wszystkie posiadają także szereg cech wspólnych, do których zaliczyć należy przede wszystkim wysoką jakość, wieloletnią niezawodność działania, ekonomiczność, niskoemisyjność oraz ekologiczność.
Ponadto każdy kocioł na pellet z naszej oferty odznacza się także bezproblemowym i komfortowym użytkowaniem, bazującym na zautomatyzowanym procesie obsługi, a także pełną zgodnością z obowiązującymi na rynku normami, w tym dla Klasy 5 oraz Eco Design.
Kotły na pellet wykonujemy na zamówienie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorstw prywatnych oraz instytucji publicznych.
Dostępne w asortymencie naszej firmy kotły na pellet charakteryzują się wzmocnioną względem rozwiązań konkurencyjnych ochroną przed intensywną eksploatacją oraz dynamicznie zmieniającymi się warunkami termicznymi. Cechę tę uzyskujemy dzięki wykorzystywaniu do ich budowy ponadprzeciętnie wytrzymałych blach, których grubość wynosi 6 mm dla korpusu oraz 4 mm w przypadku płaszcza zewnętrznego.
Dodatkowo nasze kotły pelletowe wyposażone są także w profesjonalną termoizolację wykonaną z zastosowaniem niepalnej wełny, płyt ceramicznych, sznurów izolujących oraz specjalistycznych ekranów odbijających. Ich szczelność jeszcze bardziej zwiększają też solidnie wykonane uchwyty i optymalnie zaprojektowane drzwiczki z opcją regulowania docisku. Dzięki temu ich użytkownie jest nie tylko niezwykle wydajne, ale równie bardzo bezpieczne.
Z pozostałych korzyści wynikających z wyboru kotła na pellet od firmy CKMET wymienić należy również możliwość uzyskania dofinansowania udzielanego m.in. w ramach organizowanego przez Fundusz Ochrony Środowiska programu o nazwie „Czyste powietrze”.
Jeśli zatem są Państwo zainteresowani nowoczesnym i wydajnym ogrzewaniem na pellet dostarczanym przez profesjonalną firmę, serdecznie zapraszamy do współpracy.
Aby w przypadku ogrzewania na pellet można było mówić o wydajności, granulat ten powinien charakteryzować się dużą kalorycznością. Na etapie produkcji nie należy dodawać do niego również żadnych klejących substancji lub odpadów powstających w wyniku obróbki drewna. Kaloryczność wspomnianego paliwa może oscylować na poziomie sięgającym nawet 19 MJ/kg. Jest to tylko odrobinę mniej, niż rynkowa wartość opałowa o wiele mniej ekologicznego i istotnie bardziej brudzącego węgla typu groszek, która zwykle mieści się w przedziale od 22 do 24 MJ/kg.
Ekonomiczny w użytkowaniu pellet powinien być także suchy oraz posiadać odpowiedni stopień gęstości. Jeśli do jego produkcji zostaną wykorzystane niskiej jakości materiały drewnopodobne, nieokorowane zrębki, płyty szlifierskie czy też wiórowe, uzyskanie wysokiej kaloryczności nie będzie możliwe. Dodatkowo w takim przypadku zaistnieje poważne ryzyko, że palony w kotle pellet będzie zawierać w sobie plastik, olej oraz pochodzące z płyt szlifierskich resztki korundu, którym pokrywany jest papier ścierny.
Jeżeli wykorzystamy do palenia niskiej jakości pellet kocioł może generować nadmierne ilości popiołu oraz wytwarzać o wiele niższą od oczekiwanej temperaturę. Dodatkowo działanie to w dużym stopniu przyczynia się również do zapychania się podajników i powstawania na palnikach zgorzeli. Decydując się zatem na inwestycję w ogrzewanie na pellet, warto wcześniej upewnić się, czy paliwo spełnia standardy jakościowe w zakresie swojej wartości opałowej, wilgotności, gęstości i wymiarów oraz maksymalnej zawartości pyłu.