CKMET

AUTORYZOWANY SERWIS KOTŁÓW C.O

SERWIS PIECÓW I KOTŁÓW – PROFESJONALIZM

Świadczymy kompleksowe, najwyższej jakości usługi z zakresu serwisowania oraz naprawy kotłów i pieców różnego typu. Jesteśmy autoryzowanym serwisem  marki TECHNIX. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje w wymienionym zakresie, dzięki czemu możemy zagwarantować pełen profesjonalizm usług. Jesteśmy solidni, terminowi oraz staranni. Zapewniamy atrakcyjne, konkurencyjne ceny, jak również szybkie terminy realizacji zleceń. Oferujemy także fachowe doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich części zamiennych oraz eksploatacyjnych. Każda usługa serwisowa czy też naprawa pieców realizowana jest rzetelnie, skutecznie i zgodnie z najlepszą wiedzą naszych pracowników.

NAPRAWA PIECÓW – SKUTECZNIE I FACHOWO

Specjalizujemy się w obsłudze urządzeń Alfa-Star, ale z powodzeniem remontujemy oraz serwisujemy również sprzęty dowolnych innych marek. Wykonujemy fachowe serwisowanie kotłów gazowych, olejowych, na pellet, węgiel czy ekogroszek. Oferujemy szczegółowy przegląd, konserwację oraz regulację urządzeń, a także – w przypadku takiego zapotrzebowania – ewentualne wykonanie drobnych napraw czy wymiany części. W zależności od typu urządzenia sprawdzamy m.in. stan pompy olejowej, filtrów oraz drożności przewodów (kotły olejowe), stopień zabrudzenia wnętrza maszyny (piece na paliwa stałe), poziom ciśnienia gazowego czy też prawidłowość odprowadzania spalin (piece na gaz). W przypadku potrzeby dokładnie czyścimy kotły na paliwa stałe oraz podgrzewacze.

Serwis kotłów, pieców - certyfikat CKMET

Cieknący piec

Dziurawy zbiornik na ekogroszek

Popsuty podajnik opału

Skuteczna naprawa pieców

W zakres naszych usług wchodzi również profesjonalna naprawa kotłów. Realizujemy naprawy kotłów gwarancyjne i pogwarancyjne. Dzięki naszej wiedzy i umiejętnościom jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą, nawet nietypową usterką czy awarią. Ponadto wykonujemy także ponowne uruchomienie kotłów, które spowodowały emisję tlenku węgla do otoczenia. Dysponujemy sporą liczbą podstawowych części zamiennych do maszyn różnych marek, co pozwala nam na sprawne zlikwidowanie większości usterek już podczas pierwszej wizyty u klienta. Wszystkie naprawy pieców objęte są gwarancją.

W przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości związanych z działaniem urządzenia należy skontaktować się z profesjonalistą, który skutecznie zdiagnozuje oraz pomoże rozwiązać problem. Wspomniane nieprawidłowości mogą być symptomem różnych usterek, w zależności od modelu czy rodzaju stosowanego pieca. Do objawów, które z pewnością powinny zaniepokoić i skłonić do kontaktu z serwisem pieców, należą m.in. częste samoistne wyłączanie się kotła, problemy z jego włączeniem, niewłaściwe grzanie wody lub ogrzewanie pomieszczeń.

Nierzadko przyczyną usterki jest nieprawidłowe odprowadzanie spalin, zapowietrzenie instalacji oraz zbyt niskie ciśnienie gazu (w piecach gazowych), duże zabrudzenia (zwłaszcza w kotłach na paliwa stałe), a także uszkodzenie wymiennika ciepła (modele olejowe). Odpowiednio wykwalifikowany serwisant z naszej firmy jest w stanie rozpoznać oraz naprawić każdą awarię. Nie zaleca się prób samodzielnej naprawy pieców. Niewłaściwe działania mogą bowiem skutkować powiększeniem awarii lub też wywołaniem innych problemów z funkcjonowaniem sprzętu.

Dlaczego regularny serwis pieców i kotłów jest tak ważny?

Regularnie wykonywane serwisowanie kotłów oraz innych urządzeń grzewczych jest podstawą bezpiecznego użytkowania instalacji. Mimo że nowoczesne piece charakteryzują się zazwyczaj wysokim poziomem funkcjonalności oraz bezawaryjności, to i tak warto dokonywać ich szczegółowych przeglądów przynajmniej raz do roku. Podczas owego przeglądu odpowiednio wykwalifikowany specjalista w fachowy sposób oceni stan urządzenia, naprawi ewentualne niewielkie usterki, które mogłyby się przemienić w poważniejsze awarie, a także fachowo doradzi w zakresie właściwego użytkowania sprzętu.

SERWIS PIECÓW PRZED ROZPOCZĘCIEM ZIMY

Okresowe wykonywanie serwisu pieca jest szczególnie istotne przed rozpoczęciem zimy, czyli okresu grzewczego. Sprawdzenie jego szczelności i prawidłowego działania daje pewność, że urządzenie jest w pełni sprawne oraz może być bezpiecznie stosowane. W zimie od skutecznego funkcjonowania kotła zależy komfort, a często również zdrowie domowników, dlatego też jego profesjonalny przegląd ma tak duże znaczenie.

Sprawny piec wiąże się nie tylko z bezpieczeństwem użytkowników, ale również dłuższą żywotnością samego urządzenia. Systematyczne serwisowanie kotłów, a w razie potrzeby również ich naprawa, pozwalają zachować maszynę w świetnym stanie na wiele lat. Poza tym właściwie działający piec zwiększa swą wydajność, co przekłada się na zmniejszanie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, a także niższe rachunki za ogrzewanie.