Zachęcamy do zaznajomienia się z naszą ofertą. Posiadamy kotły na węgiel ekogroszek o najlepszych parametrach. Na szczególną uwagę zasługuje ich sprawność cieplna, moc, stopień automatyzacji oraz niewielkie wydzielanie CO2 do atmosfery. Piece pochodzą z naszej produkcji. Możemy więc zagwarantować trwałość i wydajność kotłów na ekogroszek. Oprócz tego zapewniamy fachowy serwis. Doskonale znamy nasze piece, dlatego w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z eksploatacją, możemy szybko zareagować. Na wszystkie produkty udzielamy aż 5-letniej gwarancji (2-letniej na osprzęt – pochodzący od zewnętrznych producentów).
Wybierz model dla siebie:
Sztandarowy produkt i dostępna moc od 9 do 48 kW. Palnik boczny.
Wieloletnie doświadczenie przy produkcji kotłów C.O. oraz zastosowywanie coraz doskonalszych elementów pozwoliły nam stworzyć produkty, które cechują się wysoką wydajnością, sprawnością oraz bezawaryjnym działaniem.
Ekologiczne alternatywy w zakresie opału powoli wypierają tradycyjne źródła energii. Ten trend widać szczególnie, gdy mowa o węglu. Już dziś ekogroszek zdobywa coraz większą popularność. Przestawienie się na przyjaźniejszy dla środowiska opał wiąże się także z wieloma korzyściami. O wszystkich wspominamy na naszej stronie.
Dzięki kotłowi na ekogroszek można też sporo zaoszczędzić. Koszt eksploatacji nowoczesnego systemu ogrzewania jest niższy nawet o 40% niż standardowe rozwiązania w tej dziedzinie. Na dodatek kotły na ekogroszek wyróżniają się znacznie większą sprawnością – od 80 do 90%. Zakup ekogroszku workowanego jest też korzystny ze strony sposobu magazynowania. Worek pozwala lepiej zorganizować przestrzeń, a na dodatek zabezpiecza produkt przed wilgocią.
A jaki wpływ na środowisko ma najlepszy ekogroszek? Znacznie lepszy, niż zwykły węgiel kamienny. Do środowiska przedostaje się znacznie mniej gazów cieplarnianych, substancji niepalnych czy siarki. A przy tym najlepszego ekogroszku nie trzeba spalać dużo – wykazuje się bowiem wysoką wartością opałową.
Wybór właściwego pieca jest nie lada wyzwaniem. W końcu od urządzenia zależy komfort cieplny w całym budynku. Dlatego kotły zasilane węglem ekogroszkiem dobiera się ze względu na:
1. Moc. Starsze budownictwo wymaga kotłów na workowany ekogroszek o znacznie większej mocy. Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy powinno przypadać 100 W mocy. Dobrze ocieplony budynek zmniejsza zapotrzebowanie do 80 W/m², a najnowsze budowle do 60 W/m².
2. Rodzaj sterownika. Dzielą się one na dwa typy: dwustanowe oraz automatyczne. Te pierwsze polecane są osobom, które wolą osobiście kontrolować wytwarzanie ciepła. Może to przełożyć się na oszczędność eksploatacji. Większość osób wybiera jednak znacznie prostsze w użyciu automatyczne sterowniki.
3. Sposób spalania. Piece korzystające z węgla ekogroszku dzielą się na górne oraz dolne spalanie. Druga opcja jest czystsza i wydajniejsza, ale zwiększa koszt zakupu urządzenia.
4. Rodzaj palnika. Odpowiada on za możliwość wykorzystania pozostałych rodzajów paliwa stałego (np. drewna czy miału). Dość popularne są kotły na ekogroszek oraz pellet.
5. Podajnik. Najczęściej spotykanym w tego typu piecach są podajniki ślimakowe. W przypadku takiej potrzeby można zamówić kocioł bez podajnika.
Oprócz tego przy wyborze kotła na ekogroszek warto zaznajomić się z rodzajem posiadanego przez niego wymiennika, maksymalną temperaturą pracy oraz możliwością działania poza sezonem (np. opcja c.w.u.). Dobrze, jeśli producent ma do zaproponowania jeszcze jakieś wyposażenie dodatkowe, ale nie jest to wymogiem. Wszelkie ponadprogramowe wyposażenie nie wpływa na sprawność kotła na ekogroszek, ale może zwiększyć komfort użytkowania.